Dream Med

SAÇ EKİMİ

Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerde doğal ve kalıcı bir çözüm yolu sunan en yeni ve gelişmiş saç ekimi yöntemlerinden biridir. DHI, “Direct Hair Implantation” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçesi “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir.

DHI saç ekimi yönteminde, saç kökleri, donör bölgeden özel bir kalem yardımıyla tek tek çıkarılır ve saçsız bölgeye doğrudan yerleştirilir. Bu sayede, saç köklerinin bekleme süresi azalır ve kök kaybı riski en aza indirilir.

NEDEN DHI SAÇ EKİMİ?

  • Daha doğal bir görünüm sağlar.
  • Kanal açılmadığı için iyileşme süresi daha kısadır.
  • Saç köklerinin bekleme süresi azalır.
  • Kök kaybı riski daha azdır.

Sizi Aramamızı İster Misiniz?

Sağlık danışmanlarımızın sizi arayarak bilgi vermesini ister misiniz?

Ücretsiz Saç Analizi


Tedavi Yöntemlerimiz

DHI Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi

Sakal Ekimi

Saç ekimi öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmeli?

Araştırma: İşlem ve cerrah hakkında detaylı araştırma yapın. Ameliyatı geçiren diğer hastaların yorumlarını ve referanslarını okuyun.

Danışma: Nitelikli ve deneyimli bir saç ekimi cerrahıyla danışın. Sorular sorun ve işlemin net bir anlayışına sahip olun.

Tıbbi Geçmiş: Tıbbi geçmişiniz ve kullandığınız ilaçlar hakkında tam bilgi verin. Ameliyat Öncesi

Talimatlar: Cerrah tarafından verilen ameliyat öncesi talimatları takip ederek ameliyata hazırlanın. Bu, belirli ilaç veya takviyelerden kaçınmak, sigarayı bırakmak ve alkol tüketmemek gibi şeyler içerebilir.

Saç Hazırlığı: Donör alanındaki (başın arkası) saçları tıraş ederek ameliyata hazırlanın.

touch-illustration
Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

SSS

İşlemde nakledilecek greft sayısına bağlı olarak süre değişebilir, ancak çoğu işlem tamamlanması için birkaç saat sürer.

İşlem genellikle lokal anestezi altında yapılır, bu nedenle işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. İşlemden sonra bazı rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz, ancak bunlar ağrı kesici ilaçlarla yönetilebilir.

Saç ekiminin tam sonuçlarını görmek için birkaç ay geçmesi gerekebilir. İlk olarak, nakledilen saçlar dökülebilir, ancak birkaç ay içinde tekrar çıkmaya başlamalıdır.

Herhangi bir cerrahi işlem gibi, saç ekimi de enfeksiyon, kanama, yara izi ve sinir hasarı gibi bazı riskleri taşır. Ancak, bu riskler nadirdir ve nitelikli ve deneyimli bir cerrah seçerek en aza indirilebilir.

Saç kaybınız veya seyrelmeniz önemli düzeyde ise ve nakil için yeterli miktarda donör saçınız varsa, saç ekimi için uygun bir aday olabilirsiniz. Ancak, doğru seçim olduğunu belirlemek için nitelikli ve deneyimli bir cerrahla görüşmek önemlidir.

Evet, minoksidil ve finasterid gibi ilaçlar ve saç protezleri ve kafa derisi mikropigmentasyonu gibi saç dökülmesi için cerrahi olmayan seçenekler mevcuttur. Ancak, bu seçenekler saç ekimi kadar uzun vadeli ve doğal görünümlü sonuçlar sağlamayabilir.

Saç ekimi sonuçlarınızı korumak için, cerrahınızın ameliyat sonrası talimatlarını takip etmek önemlidir. Bu talimatlar arasında aşırı fiziksel aktivitelerden kaçınmak ve kafa derinizi güneşten korumak yer alabilir. Ayrıca, daha fazla saç kaybını önlemek için saç dökülmesi ilaçlarını kullanmaya devam etmeniz gerekebilir.

Other Blogs

Uykusuz Kalmanın Sonuçları Nelerdir ?

Uykusuz Kalmanın Sonuçları Nelerdir ? Uykusuz kalmak, hem kısa hem de uzun vadede birçok olumsuz sonuç doğurabilir. Kısa vadede uykusuzluk, aşağıdakileri içerebilecek bir dizi belirtiye

Read More »

DREAM MED

Sağlık Danışmanı

Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

Formu doldur, sağlık danışanımız ücretsiz analiz için hemen seninle iletişime geçsin


Do you want us to call you?

Fill out the form now. Our health consultant will call you