Dream Med

Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?


Yüz germe ameliyatı, estetik cerrahinin en dramatik dönüşüm sağlayan işlemi olarak öne çıkar. Bu cerrahi müdahale, orta yüz, alt yüz ve boyun bölgelerini içine alan kapsamlı bir operasyondur ve klasik, total veya tam yüz germe olarak adlandırılır.

Bu ameliyat, bir dizi farklı teknikle gerçekleştirilebilir ve yöntem seçimi hastanın sağlık durumu, yaş, cinsiyet, sigara kullanma alışkanlığı, yaşlanma belirtileri, cilt durumu ve yüz kemik yapısını dikkate alır. Ayrıca, hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak ameliyatın kapsamı belirlenir. Temel amaç, cildin altındaki yumuşak doku ve bağ dokuları olan SMAS’ı maksimum derecede sıkılaştırarak cildin gerilmesini ve gençleşmesini sağlamaktır. Bu tür bir ameliyatın izi, mini yüz germe işlemlerine kıyasla daha uzun olabilir.

Tam yüz germe ameliyatı sırasında, kişinin farklı bölgelerinden alınan yağın transferi gibi ileri düzey uygulamalar da sonuçları daha da iyileştirmeyi amaçlar. Ameliyat sonrası dönemde cildin iyileştirilmesi ve gençleştirilmesine yönelik işlemler, TCA Peeling ve CO2 Lazer gibi seçeneklerle desteklenebilir.

Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatı İle Birlikte Yapılan Kombine Uygulamalar Nelerdir?

Yüz germe ameliyatı sıkça uygulanan bir yüz estetik prosedürüdür. Özellikle boyun ve göz çevresi ameliyatları ile beraber uygulandığında, hastada dramatik bir gençleştirme ve güzelleştirme sağlar. ⠀

Yüz ve boyun germe operasyonları ile birlikte kaşlar, göz kapakları, yanaklar ve dudakları değerlendirmek gerekir. Doğal ve etkili bir yüz gençleştirme operasyonu için yüz ve boyunun yanı sıra göz kapaklarında oluşan sarkmaların ve torbalanmaların giderilmesi, kaş ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi, boyun bölgesindeki sarkıklıkların giderilmesi, vücudun farklı bölgelerinden taşınan yağ enjeksiyonu ile yüzde yaşla oluşan çöküklükler ve yanaklardaki sarkmalar ve boşlukların giderilmesi önemlidir.⠀

Yüz Germe ameliyatı ile eş zamanlı kaş kaldırma ve göz kapağı estetiği de sıklıkla uygulanan kombine operasyonlar arasındadır.

touch-illustration
SSS

Yüz Germe Hakkında Sık Sorulan Sorular

Daha Fazla Soru İçin Bizimle İletişime Geçmekten Çekinmeyin.

Yüz germe ameliyatı, yaşlanma belirtilerini gidermek veya yüzün gençleştirilmesini amaçlayan bir cerrahi işlemdir. Bu operasyon sırasında cilt altındaki dokular sıkılaştırılır ve yüzdeki sarkmalar düzeltilir.

Genellikle 40 yaşın üzerindeki kişilerde tercih edilir, ancak yaş sınırı kesin değildir. Ayrıca, yüzün sarkması veya yaşlanma belirtileri gösteren herkes için bir seçenek olabilir.

İyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle 1-2 hafta sürebilir. Şişlikler ve morluklar ilk birkaç hafta içinde azalır.

Ameliyat sonrası ağrı hafif ila orta şiddette olabilir. Doktorlar genellikle ağrıyı yönetmek için ilaçlar reçete ederler.

Evet, yüz germe ameliyatının izleri olabilir. Ancak, bu izler cerrahi girişimlerin türüne ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak farklılık gösterir. Doktorunuz izlerin nasıl gizleneceği konusunda sizi bilgilendirecektir.

Her cerrahi işlemde olduğu gibi yüz germe ameliyatının da riskleri vardır. En yaygın riskler arasında enfeksiyon, kanama, şişlik ve uyuşukluk yer alır. Ancak bu riskler doktorunuzun talimatlarına uyulması ve dikkatli bir iyileşme süreci ile azaltılabilir.

Genellikle ilk birkaç hafta boyunca sosyal hayattan uzak kalmak önerilir. İyileşme süreci tamamlandığında kişi normal aktivitelere geri dönebilir.

Yüz germe ameliyatı, yaşlanma belirtilerini geri döndüremez, ancak sonuçlar yıllarca sürebilir. Kişinin yaşam tarzı ve cilt bakımına bağlı olarak sonuçların ne kadar süreceği farklılık gösterebilir.

Other Blogs

Uykusuz Kalmanın Sonuçları Nelerdir ?

Uykusuz Kalmanın Sonuçları Nelerdir ? Uykusuz kalmak, hem kısa hem de uzun vadede birçok olumsuz sonuç doğurabilir. Kısa vadede uykusuzluk, aşağıdakileri içerebilecek bir dizi belirtiye

Read More »

DREAM MED

Sağlık Danışmanı

Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim

Do you want us to call you?

Fill out the form now. Our health consultant will call you