Ev Bakım Kremleri Önemi

Ev Bakım Kremleri Önemi

Ev bakım kremleri önemi özellikle cildi sürekli olarak yağlanan ve siyah nokta, akne gibi cilt sorunu olan kişiler için önemlidir. Cilt bakımı başlı başına zaman ve emek gerektirir fakat daha sağlıklı bir cilt görünümü için gerekli bir işlemdir. Kişiler evde geniş kapsamlı peeling bakımı ile cilt üzerindeki ölü deriyi temizleyebilir, nemlendirebilirler.

Özellikle kuru ciltler için nemlendirmenin önemi oldukça fazladır. Cildinizi canlı, genç tutmak ve cilt bakımını sağlamak için mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmanız gerekir. Bunun için Pure Avocado & Glutathione Face Peeling gibi ürünleri kullanabilir, yüzünüze peeling uygulaması yaparken yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Ev Bakım Kremleri Nasıl Seçilir?

Ev bakım kremleri için doğru nemlendiriciyi kullanmak cilt dengesini korumaya yardımcı olur ve cilt çok kuru veya çok yağlı olduğu zaman birçok yaygın cilt problemi ortaya çıkabilmektedir. Bu  nasıl seçilir bakıldığı zaman bunun için öncelikle cilt tipinizi iyi bir şekilde anlamanız gerekir.

5 farklı cilt tipi vardır bunlar yağlı, karma, kuru, normal, olgun cilt tipleridir. Cilt tipinizi belirledikten sonraki aşamada bakım kremlerini seçebilirsiniz. Ev bakım kremleri nasıl seçilir bakıldığı zaman,

 • Nemlendirici kremler seçilirken doğal yapılı olmasına dikkat edebilirsiniz bununla birlikte günlük cilt bakım rutinin vazgeçilmez parçaları olmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı ile ileri zamanda oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.
 • Vitaminli kremler seçilebilir böylece cilt vitaminini sağlarken nemlenebilir bunun için Pure Aqua C Vitamin Face Cream gibi ürünler kullanılabilir.
 • Nemlendirici kremler cildiniz için koruyucu bir bariyer görevi görür ve bununla birlikte cilt tipine uygun olmayan krem kullanımı ciltte kötü etkilere sebep olabilir.
 • Temizleyiciler ve nemlendiriciler önemli cilt bakım ürünleri arasındadır ve cildin dış katmanında nemi hapsetmektedir.
 • Doğru kremi seçmek denem yanılma gerektirebilmektedir bununla birlikte onaylı bir kozmetik şirketi tarafından üretilen ürünlerin seçilmesi gerekir.

Cilt Tipine Göre Krem Nasıl Seçilir?

Doğru nemlendiriciyi bulmadan önce kişiler mutlaka kendi cilt tipini belirlemelidir. Örnek olarak yağlı bir cilde sahip olduğunuz zaman yağlı nemlendiricileri kesinlikle kullanmamamız gerekmektedir. Cilt tipine göre krem nasıl seçilir bakıldığı zaman ve haftalık kişisel bakım nelerdir nasıl uygulanır adımlar şu şekilde özetlenebilir,

 • Cilt tipine göre krem nasıl seçilir adımında en dikkat etmesi gereken cilt yapısı yağlı ciltler olmaktadır. Yağlı cilt tipleri için kullanabileceğiniz ürünler genel olarak peeling etkili olan ürünler olabilir. Genel olarak su bazlı kremleri seçebilirsiniz.
 • Kuru cilde sahip olan kişiler bu noktada yağlı olan nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Yağ cildin dışında bir bariyer oluşturur ve ciltte meydana gelen pullanmalar önlenir. Bunun için Caviar & Glutathione Face Serum gibi ürünler tercih edilebilir.
 • Normal bir cilde sahip olan kişiler basit nemlendiriciler kullanabilir ve genç ve sorunsuz ciltlerin fazla karmaşık formüle sahip olamayan kremler seçilebilir.
 • Olgun ciltler için özellikle kolajen üretimini destekleyecek olan ürünler seçilebilmektedir. Bunun için Pure Aqua Retinol Face Cream gibi ürünler tercih edilebilir.

Nemlendirici Krem Çeşitleri Nedir?

Nemlendirici kremler farklı ihtiyaçlara yönelik olarak kullanılabilmektedir. Günlük kişisel bakım nelerdir bakıldığı zaman vücudu nemlendirmek için mutlaka kullanılmalıdır. Özellikle direk, bacak gibi vücut bölgeleri ile birlikte yüz bölgesi için nemlendirici krem kullanılmalıdır çünkü kremi düzenli kullanmak üründen maksimum verim almanızı sağlar. Nemlendirici krem çeşitleri bakıldığı zaman,

 • Cilt onarıcı krem çeşitlerinin kullanımı cildin bariyerini güçlendirmektedir ve dış etkenlere karşı daha dayanıklı olabilirler. Özellikle hassas cilde sahip olan kişiler ve kuru ciltlere sahip olan kişiler nemlendirici seçebilir.
 • Cilt soyucu krem çeşitleri, vücut bölgeleri için ayrı üretilebilir ve yüz bölgesine özel olarak üretilen bu kremler ciltteki fazla yağı almak, siyah noktaları temizlemek gibi işlev görmektedir.
 • Cilt sıkılaştıran kremler, vücut için en fazla tercih edilen çeşitlerdir ve özellikle basen, bacak gibi bölgelerin sıkışmasında yardımcı olabilmektedir.

Cilt Kuruluğuna İyi Gelen Bakım Kremleri

Cilt kuruluğuna iyi gelen bakım kremi önerileri bakıldığı zaman Pure Moisturizing Effective Face Cream gibi ürünler olabilmektedir. Bu tarz ürünler içeriği sayesinde cildin nem dengesini korur ve içerisindeki bileşenler sayesinde cildin görünümünde parlaklık ve pürüzsüzlük sağlamaya yardımcı olmaktadır. Nemin uzun süre tutulmasını sağlayan bu kremler kuruluk durumuna çok iyi gelir ve özelikle vücut bölgelerinin birçok bölgesine iyi gelebilmektedir.

Bakım Kremleri Hangi Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Nemlendirici krem kullanımı kişiden kişiye göre değişmektedir. Bununla beraber cilt tipine göre krem kullanımı farklılaşabilmektedir. Bu sebeple kişiler cildin ihtiyacı olduğu zamanı belirleyerek kullanabilir. Cildin kaybettiği nem dengesini sağlamak veya korumak için gereken ve düzenli aralıklarla nemlendirici kullanmak gerekebilmektedir.

Nemlendirici kremleri uygulama sırasında vücudun yüzün ve diğer bölgelerine ince bir masaj halinde kullanılması gerekmektedir fakat arka arkaya sürülmemelidir. Bununla beraber daha birçok bakım ürünü için sitemizde yer alan bakım ürünleri ve kremleri kullanabilir ve cilt bakım rutininizi sağlayabilirsiniz.

Other Blogs

Uykusuz Kalmanın Sonuçları Nelerdir ?

Uykusuz Kalmanın Sonuçları Nelerdir ? Uykusuz kalmak, hem kısa hem de uzun vadede birçok olumsuz sonuç doğurabilir. Kısa vadede uykusuzluk, aşağıdakileri içerebilecek bir dizi belirtiye

Read More »

DREAM MED

Sağlık Danışmanı

Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim

Do you want us to call you?

Fill out the form now. Our health consultant will call you